Rozmiar Tekstu

Pamiątka znad morza Pogorzelica 2014

Najszybciej upływa czas na świetnej zabawie i w miłym towarzystwie. Potwierdzić to mogą tegoroczni uczestnicy kolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Pro Bono Familiae.

Kolonie zostały zorganizowane w Ośrodku Wypoczynkowym Komandor w Pogorzelicy. Wyjazd z Wrześni został zaplanowany na 15 lipca z parkingu PKS we Wrześni.
Grupa 26 uczestników o godzinie 8:00 wsiadła do pięknego i sprawdzonego przez policjanta autobusu firmy PKS Sp. z o.o. z Gniezna. Podróż minęła szybko i morze powitało wczasowiczów piękną pogodą i charakterystycznym szumem fal. W środę po śniadaniu grupa kolonistów pojechała do Kołobrzegu na wycieczkę do Reduty Solnej, gdzie piraci przygotowali zabawy i konkursy oparte o stare żeglarskie zasady, walkę na boomie, konkurs w przeciąganiu liny, konkurs na najlepszego cieślę (wbijanie gwoździ), cumowanie okrętu. Druga wycieczka odbyła się w sobotę. Kolejka "Retro" zawiozła dzieci do Multimedialnego Muzeum na Klifie w Trzęsaczu, gdzie w nowoczesny sposób przedstawiona jest historia ruin kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka i walka o nadbrzeże.
Piękna pogoda sprawiła, że pozostałe dni dzieci spędziły na plażowaniu i zabawie na świeżym powietrzu. Na plaży kąpiel w morzu uatrakcyjniło budowanie zamków z piasku, wszystkie budowle były przepiękne i oryginalne. Niezapomniane wspomnienia zapewnił pokaz mody! Stroje wymyślali projektanci, a na wybiegu prezentacji dokonali pełni wdzięku modele i modelki. Uśmiech z twarzy modelek i modeli nie znikał! Zabawa była świetna, aż na widowni zasiedli również inni goście ośrodka. Wolny czas koloniści spędzali również z animatorem zajęć z Ośrodka Komandor.
Spotkanie z Bałtykiem zakończył chrzest z morzem. "Ciężka" przeprawa przez piasek "pustynny", "smakowity napój cytrynowy" oraz spotkanie z Neptunem zapewniło dzieciakom mnóstwo wrażeń i radości.We wtorek 22 lipca późnym popołudniem cała grupa wróciła bezpiecznie do swoich rodzinnych domów.


Stowarzyszenie Pro Bono Familiae składa serdeczne podziękowania sponsorom:
Asirans sp. z o.o. s.k. i Keram Plus.
Podziękowania za współpracę kierujemy również do Kierownictwa Ośrodka Wypoczynkowego Komandor w Pogorzelicy, w szczególności dziękujemy panu Piotrowi Kopczyńskiemu, OPS we Wrześni, PKS w Gnieźnie.
Gorące podziękowania składamy także paniom wychowawcom: p. Iwonie Waszak, p. Paulinie Jędraszak i p. Beacie Świnka.
DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.